Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

Trpasličie králiky

Ako získať dôveru?

Ako získať dôveru?


Ako dlho trvá skrotenie králika, to závisí predovšetkým od tvojej schopnosti vcítiť sda do jeho pocitov. Predtým ako ho privezieš domov, musíš mu pripraviť klietku a keď ho do nej vložíš, musíš ho nechať samého, aby získal dôveru k svojmu novému príbitku. Teraz sem dám pár rád ako získaš dôveru trpasličieho králika. Možno to bude trvať pár dní alebo celé týždne, ale buď trpezliví!!!

1. Prebudenie zvedavosti
Najprv musíš trpasličieho králika nechať na teba priviknúť. Ku klietke sa približuj pomaly. Keď k nej dojdeš dovoľ králikovi, aby ti oňuchal ruku a prihováraj sa mu. Králik ťa spozná podľa pachu, hlasu a podľa tvojej postavy. Keď príde trpaslík sám od seba k otvoreným dvierkam prvá časť je prekonaná.

2.Podávanie pochúťky
Naplň kŕmidlo a napájadlo, ale nesmieš sa králika dotýkať. Potom mu ponúkni cez mriežku lahôdky ako púpavu, mrkvu a počkaj kým si ju králik sám vezme. Vtedy zistí, že z tvojej ruky prichádzajú iba dobré veci.

3.Vylákanie z klietky
Teraz by mal králik opustiť klietku. Musíš to spraviť pomocou jeho pochúťky z tvojej ruky. Keď sám vijde z klietky, skús ho pohladkať. Keď sa ti dá pohladkať, ďalšia pekážka je za tebou. Králika hladkaj iba spredu, aby videl čo mu chceš spraviť.

4. Prvý výbeh
Keď je králik natoľko krotký, že sa dá kedykoľvek zobrať na ruky alebo hladkať, môžeš ho nechať voľne pobiehať po byte alebo dome. Môžeš mu spraviť prostredie s domčekami, škatuľami,... Môžeš sa tomu prizerať a králika sledovať, ale aby ti neušiel z dohľadu, lebo králik rád rôzne veci ohlodáva.

5.Spečatené priateľstvo
Ak má králik výbeh dobre preskúmaný a dobre ho pozná, môžeš mu do jeho výbehu pridávať rôzne hračky, aby si ho zamestnal. Králik bude mať v tebe veľkú dôveru a rád bude v tvojej blízkosti.

6.Kondičný tréning
Na začťiatku bol králik bojazlivý, ale teraz je s tebou najlepší kamarát. Rád sa s tebou hrá a môžeš mu spraviť malý kondičný tréning. Napríklad preskakovanie kruhu. Kruh musíš držať nízko, ale potom mu ho môžeš pomaly dvíhať vyššie. Lákadlom je dobrá pochúťka, na ktorú ho vždy nalákaš.

 
TOPlist
 Vytvorené službou WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok