Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

Trpasličie králiky

Dvíhanie králika

DVÍHANIE KRÁLIKA

Dôležité upozornenie:

Dlhé uši nemajú slúžiť ako držadlo, králika za ne nesmiete chytať v nijakom prípade! V šialenom strachu by sa metal a hádzal, čím by ohrozil vlastné väzy.Králiky, s ktorýmmi sa takto zaobchádza, alebo ktorým sa takto ubližuje, stratia dôveru k svojmu pánovi. 

 

Všeobecne je známe, že králiky niesú až taký veľký "vyznávači" dvíhania a nosenia. Pri dvíhaní sa totiž cítia veľmi neisto. Práve preto je vašou úlohou ovládať pri dvíhaní správnu techniku.

-Proti zdvíhaniu čo je na obrázku nič nemám ale zajačikovi môžete ublížiť tým že sa vám vyšmikne, lebo bude mykať nohami a spadne vám na zem.

-Deti a váhavý dospelí majú sklon chytiť králika tak ako mačku, oboma rukami za brucho, a tak ho zdvyhnúť.Proti tomuto nemožno v zásade nič namietať ale tiež je to nesprávny spôsob.Skrátka, tento hmat slúži len na zodvihnutie, ale na nosenie je nevhodný!Mnohé králiky sa pri takomto spôsobe nosenia mykajú,  buď preto, že sa zľaknú, alebo jednoducho preto, že sú šteklivé na brušku.Svojimi mocnými pazúrmi potom uštedriť hlboké škrabance, alebo zviera dokonca od ľaku majiteľovi dokonca spadne na zem, pri čom si môže spôsobiť tažké zranenie.

-Najistejším a najbezpečnejším hmatom je uchopenie králika za kožu(kožu, nie chlpy!) na pleciach, i keď sa pri tom niektorí jemnocitní milovníci zvierat musia premáhať, pretože králik takto vyzerá ako obesený.Zapamätajte si, že králika treba chytať za kožu na pleciach, a nie na krku, inak svojho miláčika zahrdúsite!Mláďatá by sa ešte nemali dvíhať takýmto spôsobom, ich koža je ešte na záťaž vlastného tela privelmi jemná..Veľkou výhodou tohoto hmatu je , že králik sa pritom nemyká(iba ak ho chytíte privelmi opatrne, a on sa obáva že sa vám vyšmikne).Zdvihnite zvieratko jednou rukou za kožu na pleciach a druhú ruku ihneď podložte pod jeho zadné nohy, aby ste telo odľahčili od jeho vlastnej váhy.

Kurzívou je napísaný citát z knihy Michala Mettlera T R P A S L I Č I E   K R Á L I K Y

 

 

TOPlist
 Vytvorené službou WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok